Kadınlar için estetik görünümleri oldukça önemlidir. Özellikle göğüslerinin görüntüsü, bir kadın için güzelliğinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Kadınlar, bozulan göğüs formlarını eski hallerine kavuşturmak için estetik merkezlerinin yolunu tutarlar.

Silikon ile Göğüs Büyütme Ameliyatı Öncesi Hastanın Değerlendirilmesi

Ameliyatın başarılı olabilmesi için, hastanın ameliyat olmadan önce meme yapısının detaylı bir şekilde değerlendirilmesi gerekmektedir. Boyutu küçük olan memeler, meme büyütme ameliyatlarında en iyi sonucu verirler. Memede sarkıklık olması durumunda, göğüs büyütme ameliyatı ile aynı anda, meme dikleştirme ameliyatı da yapılır, böylece memenin hacmi artırılır.

Meme başının konumu, memelerin birbirine olan simetrisi, memenin taban ölçüsü ve meme dokusu gibi değişkenler değerlendirilerek hastaya uygun protez seçilir. Memenin neresinden kesi alınacağı hastayla beraber kararlaştırılır.

Silikon Protezlerin Sağlığa Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Estetik merkezlerine gelen hastaların pek çoğu bu soruyu merak eder. Ameliyatlarda kullanılan silikon protezlerin sağlığı tehdit edip etmediği, ilerde bir sorun çıkarıp çıkarmayacağı kafaları karıştıran şeylerin başında gelir. Doç. Dr. Zühtü Demir, yaptığı tüm ameliyatlarda kullanılan ürünlerin FDA onaylı olduğunu ve ameliyat sonrasında hastaya güvenlik sertifikası verildiğinin altını çizerek söylüyor. Kullanılan protezler; kohesiv, yani birbirine sıkıca tutunmuş ve ayrılması mümkün olmayan bir yapıda üretildiklerinden dolayı meme dokusu içine yerleştirildiklerinde dağılma gibi özellikler söz konusu olamaz. Ayrıca bu tip protezler bir ömür boyunca kullanılabilecek yapıdadır.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası                                                                           

Silikon ile göğüs büyütme ameliyatı yaklaşık 1 saat sürer. Ameliyat; lokal ya da genel anestezi altında ve tamamen hastane koşullarında olacak şekilde yapılır. Ameliyat sonrası oluşan izler kendiliğinden geçer. Kimi insanda çok kısa bir sürede geçebilen izler, en fazla 3 ayda tamamen kaybolabilirler.

Ameliyat edilen hasta, ameliyatı izleyen dördüncü günde banyo yaparak kliniğe gelir. Pansumanı yapılan hastanın dikişlerinin alınmasına gerek yoktur. Yapılan estetik dikişler, kendiliğinden düşecek şekilde tasarlanmıştır. Ameliyattan sonraki bir ay boyunca hastanın sporcu sutyeni takması önerilir, ayrıca hastaya, evinde uygulayabileceği ve 3 -5 dakikalık göğüs masajı öğretilir. Bu masajları yaparak hasta hem hafif göğüs ağrılarından kurtulur hem de göğüs formunun yerleşmesini sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir