Gerek duruş bozuklukları gerekse ilerleyen yaş, memelerin sarkmasına neden olabilir. Sarkık memeler kadınların büyük dert ettiği bir sorundur. Bu bozukluğu gidermek için estetik cerrahların yolunu tutan hastalar, görünümlerini iyileştirmek için pek çok girişimde bulunurlar. Fakat artık sarkık göğüsler hiç dert değil Ankara meme dikleştirme ile göğüsler daha diri ve canlı bir görünüme kavuşuyor.

Göğüs küçültme ameliyatı ile aynı tekniklerle yapılan göğüs dikleştirme ameliyatında memeler genelde sarkıktır. İçi boşalan memelere eski hacimlerini kazandırmak için, büyük olmayan memelerde doku çıkarılmaz.

Kilo kaybetme ya da emzirme sonrası diriliğini kaybeden memeler, sarkık bir görüntüye sahip olur. Meme dikleştirme ameliyatında göğüslerin canlılığını kazanması sağlanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme dokusunun yeterli olmadığı durumlarda, meme toparlama ameliyatına ek olarak meme büyütme ameliyatı yapılır. Göğüs dikleştirme ameliyatında aşırı bollaşan deri fazlalığı çıkarılır. Memenin areola çapı daraltılarak normal boyutlara sahip olması sağlanır. Meme ucu sarkmışsa, kendi yerine taşınır. Meme dikleştirme ameliyatında, memenin daha dik ve daha canlı olması amaçlanır.

Meme dikleştirme ameliyatı 2 ya da 3 saat sürebilir. Ameliyat tamamen hastane koşullarında yapılır. Hasta, ameliyat olduğu gün evine gönderilir ya da bir gün süreyle hastanede kalır.

Ameliyatta uygulanan tekniğe ya da memenin sarkma miktarına göre ameliyat sonrası izler farklılık gösterebilir. Hafif sarkık memeye sahip hastaların yalnızca meme başının kahverengi kısmının çevresinde iz kalır. Orta dereceli sarkık memeye sahip hastalarda meme başına ek olarak meme başından aşağı yöne doğru giden bir iz kalır. Bu ize loli-pop ismi verilmiştir. Sarkma düzeyi çok fazla olan hastalarda ise ters T’ye benzer bir iz kalır. Başka meme ameliyatlarında da ters T biçiminde iz bırakacak yöntemler seçilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında dikişler alınmaz çünkü dikişler kendiliğinden düşer. Ameliyat izleri ise 3 ay gibi kısa bir sürede tamamen yok olur. Ameliyattan sonraki dördüncü günde hasta banyo yaparak kliniğe gider ve orada pansumanı yapılır. Pansuman sonrasında hastanın evinde uygulayacağı masaj hastaya detaylı bir şekilde gösterilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir