Göğüsleri aşırı büyük olan kişiler çektikleri bel, sırt ve boyun ağrıları nedeniyle rahatsız olurlar. Memenin cilde değdiği noktada oluşan pişikler, memenin orantısız görüntüsü, denge kayıpları gibi pek çok sorun, büyük göğüsleri olan kişileri meme estetiği operasyonlarına yönlendirir.

Hastaların hem fiziksel hem de psikolojik olarak çektikleri sıkıntılar meme küçültme ameliyatı Ankara’da başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Estetik Göğüs Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme operasyonları hastanın hem estetik görüntüsünü düzeltir, hem de psikolojik sorunlarını ortadan kaldırır. Estetik olarak sağlıklı bir görünüme kavuşan hasta rahatlamış ve özgüveni artmış bir şekilde klinikten ayrılır.

Meme küçültme teknikleri birden fazladır ve hasta kendisine en uygun tekniği doktoru ile birlikte konuşarak karar verir. Operasyon sırasında kullanılan teknikler, meme başının yukarıya taşınırken hangi bölgeden kanlanacağına ilişkin detaylar ile ilgilidir.  Doç. Dr. Zühtü Demir‘in yaptığı operasyonlarda hasta ile birlikte meme sarkıklık derecesi değerlendirilir ve hastanın vücut ölçülerine ve vücut yapısına en uygun ölçü belirlenerek uygun teknik ile birlikte ameliyata hazırlık aşaması tamamlanır.

Hastanın istediği meme boyutu ile doktorun belirlediği ölçü arasında farklılık olabilir. Hasta, çevresinde gördüğü ve beğendiği ebatların kendisine de uyacağını düşünerek doktoruna bu doğrultuda taleplerde bulunur. Fakat hastaların unuttuğu bir şey vardır, o da, her insanın vücut yapısının farklı olduğudur. Göğüs kafesi genişliği, meme dokusu, vücut ağırlığı, boy uzunluğu ve meme başının aşağı doğru kayma dereceleri gibi etkenler, her kişide farklı değerlerdedir ve aynı tekniğin uygulanması söz konusu olamaz.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası

Göğüs küçültme ameliyatına giren hastalar, ön hazırlık aşamasında pek çok teste tabi tutulur. Bu testler sonucunda hastanın göğsünden alınacak kesi yerleri tespit edilir ve ameliyat sonrası izlerin yeri belirlenir. Kesi alınması sonucu oluşan izler üç ayda tamamen yok olurlar.

Ameliyat olan hastalar, bir hafta içinde günlük hayatlarına geri dönebildikleri için bu operasyonlar en çok tercih edilen estetik cerrahi ameliyatlardır.

Dikişler kendiliğinden düştüğü için alınmaları gerekmez. Ağrı çok fazla hissedilmediği için hafif ağrı kesiciler hastalar için yeterli olur. Ameliyat sonra evde uygulanması gereken masaj teknikleri hastaya anlatılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir