Bir kadının en dikkat ettiği estetik bölgelerinden birisi göğüsleridir. Bu nedenle meme estetiğine başvuranların büyük bir kısmı kadınlardır. Anneliğin yanı sıra dişiliği de simgeleyen memeler, her kadının vazgeçemediği estetik uzuvlarıdır. Kadınlar, göğüslerinin yeterli dolgunlukta ve güzel görünmesini isterler. Türlü nedenlerle formu bozulan memeler, estetik ameliyatlarla düzeltilebilir. Meme estetiği Ankara, kadınların meme problemlerine uygun çözümler sunarak, estetik açıdan güzel bir görünüme kavuşmalarını sağlıyor.

Meme Estetiği Ameliyatı

Aşırı kilo kaybı, gebelik ve yaşlanma gibi etkiler, göğüslerin deforme olmasına neden olabilir. Meme ameliyatlarında memenin küçük olması durumunda meme büyütme ameliyatı yapılır. Meme ayrıca sarkıksa, küçültme ameliyatında meme dikleştirme ameliyatı da birlikte yapılır.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütme operasyonlarında, memeye dolgunluk ve hacim kazandırılır. Silikon protez ile yapılan meme büyütme işlemlerinde, memenin arzu edilen boya gelebilmesi için kişinin vücut yapısına uygun ölçülerde silikon protez kullanılır.

Meme küçültme operasyonlarında, hasta ameliyat öncesinde detaylı bir muayene sürecinden geçirilir. Meme başının konumu, göğsün sarkıklığı ve meme dokusu gibi değişkenler değerlendirilerek bir analiz yapılır ve hastaya uygun ölçüler, hasta ile birlikte belirlenir.

Meme boyutu çok fazla olan hastalarda, meme küçültme ameliyatı sonrasında ters T şeklinde bir iz oluşur fakat bu iz ameliyatı izleyen 3 ay içinde kendiliğinden yok olur.

Ameliyat sonrası iz oluşmasını istemeyen hastaların göğüsleri aşırı büyük olmayıp yağ doku oranı yüksekse liposuction (yağ çekme) yöntemi ile göğüs küçültülebilir.

Ameliyat Sonrası

1 ile 3 saat sürebilen meme estetiği ameliyatları; Doç. Dr. Zühtü Demir tarafından son teknoloji cihazlar yardımıyla yapılır. Ameliyat öncesinde hastanın, oluşacak bedensel değişimlerini izleyebilmesine imkan tanıyan 3D Crisalix teknolojisi ile, ameliyat daha başarılı sonuçlanır. Kullanılacak silikon protezlerin sağlığı tehdit eden hiçbir yönü olmayıp, bir ömür boyu kullanılacak şekilde üretilmişlerdir.

Ameliyat sonrasında hasta bir hafta içinde günlük işlerini yapabilir hale gelir. Ameliyatın türüne göre hastaya, sporcu sutyeni takması önerilebilir ya da meme masajı yaptırılır. Dikişler kendiliğinden düştüğü için alınmazlar. Ameliyat izleri 3 ay sonra tamamen yok olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir