Son zamanlarda pek çok erkek, göğüs küçültme ameliyatı için estetik merkezlerine başvurmaktadır. Göğsü normalden fazla gelişmiş ve büyümüş erkekler, jinekomasti olarak tanımlanan bir estetik bozukluğa sahiptirler. Estetik teknikleri ile çok kısa bir sürede düzeltilebilen bu bozukluk, erkekleri oldukça rahatsız eden bir sorundur.

Erkeklerde Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti, erkeklerin göğüslerinin normal ölçülerden aşırı büyük olması demektir. Jinekomastiye neden olan pek çok faktör vardır. Bunlardan en çok görüleni hormon dengesizliğidir. Başka bir faktör ailede bu soruna yakalanmış birinin olmasıdır. Jinekomastinin çözülmesi için estetik cerrahlar meme estetiği ameliyatı yapmaktadırlar.

Jinekomastiye Neler Sebep Olur?

Göğüs kısmında oluşan bezeler ve yoğun yağ dokusu jinekomastiye neden olabilir. Jinekomasti her iki göğüste de oluşabilir. Hastalığın belirtileri farkedildiği anda estetik cerrahlara danışılması gerekir. İlerlemiş jinekomasti durumlarında estetik ameliyat olunması gerekir.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı

Kadınlarda olduğu erkeklerde de meme küçültme ameliyatları başarı ile yürütülmektedir. Erkeklerin standart göğüs ölçülerine ulaşması ve bu rahatsızlıktan kurtulmaları için büyükşehirlerde bu alanda hizmet veren estetik merkezleri bulunmaktadır. Memesi normalden büyük ve geniş olgun bireylere meme küçültme ameliyatı yapılır. Meme boyutu giderek büyüyor ve genişliği artmaya devam ediyorsa ikinci bir ameliyat yapılması gerekebilir. Bu yüzden uzman bir cerrahtan fikir almak çok önemlidir.

Meme Küçültme Operasyonları Öncesi

Meme küçültmeye karar verildiği anda ilk olarak detaylı bir inceleme yapılması gerekir. Uzman doktorlar, hastalığı ne şekilde tedavi edeceklerine dair araştırmalar yapar. Memedeki büyüme miktarı ve buna sebep olan etkiler incelenir. İnceleme sonunda ameliyat öncesi süreç başlar. Bu süreçte birkaç noktaya özellikle dikkat edilmelidir. Doktor; belli ilaçların kullanılmasını istemeyebilir, bitkisel hap kullanımı yasaklayabilir ve sigara içmenizi belli bir süre için bırakmanızı isteyebilir. Doktorun koyduğu bu tür kurallara uyan hasta, ameliyat sonrasında başarılı olunması ihtimalini artırmış olur.

Erkeklerin Meme Küçültme Ameliyatlarında Dikkat Etmeleri Gerekenler

Meme küçültme ameliyatlarında doktorun önerilerine ve isteklerine mutlaka uyulmalıdır. Hastanın devamlı kullandığı bitkisel bazlı ilaçları bırakması ya da sigara alkol gibi maddeleri kesmesi, ameliyatın başarılı olmasında oldukça önemlidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir