Kadınların dış görünümlerine verdikleri önem, onları her gün daha çok güzelleşmeye ve estetik alanındaki gelişmeleri izlemeye itiyor. Estetik cerrahinin hızla gelişmesi ile en çok ilgilenen elbette ki kadınlardır. Özellikle beden yapılarının doğal formu çeşitli nedenlerle bozulan kadınlar, estetik merkezlerin yolunu tutuyor. Ankara göğüs estetiği; meme dikleştirme, meme büyütme ve meme küçültme gibi pek çok estetik ameliyatı başarı ile yapmakta ve hastaları memnun bir şekilde evlerine göndermektedir.

Meme Estetiği Ameliyatı

Meme estetik ameliyatlarında pek çok farklı teknik kullanılır. Bu tekniklerin başında; yağ enjeksiyonu, macrolane ve aqualift dolgu işlemleri ve silikon protez gelir. Her bir teknik için hastanın ameliyat öncesi detaylı bir muayene sürecinden geçmesi gerekir. Yapılan tetkikler neticesinde; hastanın meme dokusu, göğüs çapı, meme sarkıklığı, meme başının yer değiştirme oranı, kilo ve boy gibi değerler tespit edilerek hastaya uygun tedavi şekline hasta ile birlikte karar verilir.

3D Crisalix Tekniği ile Ameliyat Öncesi İzlenimler

Estenik bir ilki başlatarak, hastalara ameliyat öncesinde, bedenlerindeki değişimi izleme olanağı veriyor. 3D Crisalix yöntemi; ameliyat sonrasında göğsün alacağı şekli, hastanın önceden görebilmesini sağlıyor. Her açıdan gözlemleme imkanı sunan teknoloji ile hastalar, hem ameliyat öncesi stresi yenebiliyor hem de doktorları ile iletişim problemi yaşamadan gönül rahatlığı ile operasyona girebiliyorlar.

Silikon Protez Güvenli Midir?

Doç. Dr. Zühtü Demir’in yaptığı operasyonlarda kullanılan silikon protezler kohesiv yapıda olup, hücreler ile hiçbir temasta bulunmadıkları için sağlığı tehdit edici bir durumları yoktur. FDA onaylı ürünler kullanılarak, ameliyat sonrası güvenlik sertifikası verildiği için, hastalar içleri ferah bir şekilde silikonları bir ömür boyu kullanabilirler.

Ameliyat Sonrası

Meme estetiği ameliyatları 1 ile 3 saat arasında sürmekte olup, hasta ameliyat olduktan sonra taburcu edilebilir. Ameliyat izleri ilk 3 ayda tamamen silinir. Evine gönderilen hastanın ameliyatı izleyen dördüncü günde kliniğe banyo yaparak gelmesi önerilir. Kliniğe gelen hastanın pansumanı yapılarak, hastadan 1 ay süreyle sporcu sutyeni takması istenir. Ayrıca evde yapacağı masaj teknikleri gösterilerek, her gün 3 ila 5 dakika arasında göğüs masajı yapması önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir