Meme estetiği, kadınlar tarafından en çok tercihen estetik operasyonlarından biridir. Sağlıklı ve güzel görünmek isteyen, hayata pozitif bakmak isteyen hastalar, meme estetik merkezlerine gelerek bozulan meme formlarına tekrar kavuşmayı amaçlarlar. Gebelik, dengesiz kilo alıp verme ve ilerleyen yaş neticesinde memeler küçülebilir ve sarkabilir. Estetik bozulmaları engellemeye ve göğüslere eski görünümlerini kazandırmaya yarayan meme büyütme ameliyatları ile hastaların kendilerine güvenleri aratarak kendilerini daha güzel görmeleri sağlanır.

3D Crisalix Teknolojisi

Estenik’te uygulanan 3 boyutlu bir teknik olan 3D Crisalix teknolojisinde, hastaya ameliyat olmadan bir takım görüntüler izletilir. Bu görüntülerde, hasta gözlüğe benzer bir cihaz takar. Kafasını oynattıkça cihaz da hareket eder ve hasta, bedenini bu gözlük yardımıyla izleyebilir. Ameliyattan sonra bedeninin alacağı şekli, 3 boyutlu bir şekilde ve her açıdan izleyebilen hasta, ameliyat hakkında daha çok bilgi sahibi olmuş olur. Anlatılan bilgilerden ziyade görsel olarak da kendini izlediği için, ameliyata daha sağlam bir şekilde girer.

Meme Büyütme Ameliyatı

Göğüs büyütme ameliyatında hasta belli başlı tetkiklerden ve muayenelerden geçirilir. Bu muayenelerin amacı, hastayı tanımak ve bedeninde yapılacak estetik ameliyat için hazırlık yapmaktır. Ameliyat olmak isteyen hastaya istediği dolgunluk miktarı sorularak, hastanın vücut ağırlığı, boy uzunluğu ve göğüs kafesi gibi ölçüler alınır. Hastanın istediği ölçüler ile vücut yapısının izin verdiği ölçüler karşılaştırılır ve hasta, kendisine özel belirlenen ölçüler ile ameliyata alınır.

Meme dokusunu değerlendiren doktor, meme başı konumunu, meme simetrisini ve memenin alt kısmının çapını belirleyerek, hastaya uygun protez seçer. Göğüsleri sarkan hastalara, meme büyütme ameliyatı ile aynı anda meme dikleştirme ameliyatı yapılır.

Silikon ile Meme Büyütme Sağlıklı Mıdır?

Hastaların sıkça sorduğu sorulardan biri olan silikonla meme büyütmenin sağlıklı olup olmadığı ile ilgili olarak Doç. Dr. Zühtü Demir; silikonun memedeki hücreler ile temas etmediğini ve bu yüzden hiçbir sağlık riski taşımadığını söylüyor. Kullanılan silikon protezler bir ömür boyunca kullanılabilecek türdedir. Ameliyat sonrasında hastaya güvenlik sertifikası verilmekte olup, sertifika vermeyen yerlerin güvenilirliğini araştırmaları önerilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir